YouTube Facebook

 

Protokół z posiedzenia Jury

XXII Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi

Kopalnia Soli Bochnia 10-11 grudnia 2018 roku

 

Jury w składzie: 

Ewa Stadtmuler – autorka tekstów dla dzieci – przewodnicząca

Ewelina Grzebinoga – autorka programu TVP ZIARNO

Marta Kawelec – Polskie Radio Dzieciom

Józef Mika – aktor i reżyser programów dla dzieci

Milenia Małecka–Rogal – dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu

po przesłuchaniu w dniu 10 grudnia 2018 roku w Kopalni Soli Bochnia 131 uczestników

przyznało w trzech kategoriach wiekowych następujące nagrody i wyróżnienia:

Dziękujemy Wszystkim Czytelnikom za przysłanie swoich modlitw za Ojczyznę, wszystkie karty zostały w dniu 11 listopada ofiarowane Matce Bożej na Jasnej Górze w Częstochowej. Z pośród wszystkich przysłanych kart wylosowano 100, które zostały nagrodzone. Serdecznie gratulujemy Wszytskim uczestnikom.

 

  1. Julia Rak
  2. Milena Pancerz
  3. Ksawery Krawczyk
  4. Hubert Pławecki
  5. Maciej Piec
  6. Łucja Duda
  7. Wojciech Krzyński
  8. Anna Lachor
  9. Anetka Twardowska
  10. Kinga Pyzik
  11. Piotr Miętus
  12. Zuzanna Błońska
  13. Wiktoria Derewońko
  14. Milan Mirek
  15. Kacper Fitak
  16. Franciszek Pieron
  17. Maria Kożuch
  18. Nikola Kalpłon
  19. Kamil Zając
  20. Maria Grulkowska,
  21. Antonina Grulkowska,
  22. Tomasz Szpila
  23. Filip Salak
  24. Kacper Osika
  25. Karolina Podsada
  26. Magdalena Suder
  27. Zofia Bies
  28. Anielka Reniecka,
  29. Marianna Reniecka
  30. Anna Kruk
  31. Julia Łysoń
  32. Madzia Pompa
  33. Weronika Węgrzy

 

  1. Emil Baran
  2. Gabriela Krzak
  3. Maja Puła
  4. Magdalena Gaś
  5. Nadia Galus
  6. Alicja Florczyk
  7. Bartłomiej Grodowicz
  8. Natalia Rotka
  9. Filip Jaśkowiec
  10. Michał Kasprzyk
  11. Natalia Szlaga
  12. Magdalena Małek
  13. Stanisław Kmak
  14. Agata Janowska
  15. Aleksandra Smoleń
  16. Izabela Pochroń
  17. Karol Świętach
  18. Marta Wójcik
  19. Łucja Szymańczuk
  20. Jakub Materowski
  21. Tymoteusz Ruchaj
  22. Emilia Kusiak
  23. Magdalena Kosałka
  24. Kacper Szyszka
  25. Karol i Hubert Czwal,
  26. Marysia Garbarz
  27. Justyna Florek
  28. Dominik Szlachcikowski
  29. Szymon Ratuski
  30. Wiktor Ciżman
  31. Dominika Bołoz
  32. Damian Misiewicz
  33. Jakub Niewiejski

 

 

  1. Beata Szczecina
  2. Ewa Nowak
  3. Anna Gumulak
  4. Rafał Urban
  5. Tomasz Wrona
  6. Julia Posiak
  7. Maciej Fijał
  8. Aleksandra Kuchta
  9. Mikołaj Małozięć
  10. Dawid Pławecki
  11. Joanna Kocoń
  12. Michał Stach
  13. Aleksandra Filipek
  14. Piotr Zelek
  15. Szymon Pławecki
  16. Szymon Filipek
  17. Justyna Jasińska
  18. Zuzia Prusak
  19. Maja Kania
  20. Joanna Stawiarska
  21. Emilia Ruchała
  22. Tomek Chochorowski
  23. Gabrysia Szot
  24. Wiktoria Łagosz
  25. Natalia Białka
  26. Ewelina Bileńska
  27. Elżbieta Migacz
  28. Karolina Malarz
  29. Fabian Mordarski
  30. Piotr Bargieł
  31. Małgorzata Janiga
  32. Klaudia Moździeż
  33. Kacper Pawlik
  34. Amelia Zimny

Informujemy, że we wrześniowym numerze Małego Promyczka, na str. 18 wkradł się poważny błąd: zamiast "plate mate" powinno być "placemat".
Błąd nie jest winą autorki materiału.  Przepraszamy.

Poprawioną stronę nr 18 można wydrukować tutaj: link do pliku pdf (kliknij) 

Dodatkowo zamieszczamy właściwy placemat w rozmiarze A4 do kopiowania i powielania: link do pliku pdf (kliknij) 

Życzymy miłej nauki i zabawy

 

 

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała Nagrodę Specjalną dla filmu "O szczególnych walorach edukacyjnych" o św. Faustynie z serii AUREOLA - od Stanisława do Karola.

"Pierwszy raz przyznana była Nagroda specjalna ustanowiona przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizjiza wyjątkowe walory edukacyjne. Nagrodę tę otrzymał program telewizyjny dla dzieci »Święta Faustyna Kowalska«  przygotowany przez Wydawnictwo Promyczek i TVP Kraków. Członkowie Jury profesjonalnego w protokole zaznaczyli, że »z ogromną satysfakcją przyjęli do wiadomości decyzję przyznania nagrody Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji«  tej właśnie produkcji i podkreślili, że w odniesieniu do niej »dodatkowym i ważnym aspektem jest niewątpliwy profesjonalizm we wszystkich wymiarach procesu produkcyjnego, a także fakt, iż program ten stanowi część obszernej serii, która warta jest szerokiego upowszechnienia.«"

Więcej na temat nagród MUNDI 2018 można przeczytać w Komunikacie KRRiT

 

  

 

Na stronie festiwalmundi.eu opublikowaliśmy protokół przyznania nagród tegorocznego Festiwalu MUNDI.

Między innymi Laureatami znalazł się nasz film - "Św. Faustyna" z serii AUREOLA, który zdobył Złotą Lilię Św. Klary w kategorii religijnego programu telewizyjnego dla dzieci.

 

 

...zapraszamy na   F E S T I W A L M U N D I . E U

 

 

 


 

Ks. dyr Andrzej Mulka o Międzynarodowym Festiwalu Filmów i Programów Religinych dla Dzieci MUNDI (Stary Sącz 11-14.08.2018) w programie Gość Dnia w telewizji TVP3 Kraków:

 

 

W dniach 12 do 15 kwietnia 2018 w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie, odbyły się XXIV Targi Wydawcow Katolickich, w których uczestniczyło również Wydawnictwo PROMYCZEK. W trakcie trwania Targów można było zapoznać się z ofertą wielu Wydawnictw Katolickich, spotkać znanych autorów, którzy podpisywali swoje książki. Wydawnictwo Promyczek razem z zespołem PROMYCZKI DOBRA przygotował oprawę Koronki do Bożego Miłosierdzia, którą odmawiano wspólnie w sobote i niedzielę o godzinie 15:00. 

Na targach gościli również finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej "Pierścień Świętej Kingi ", którzy na antenie Polskiego Radia prezentowali nowy wiersz o błogosławionej Karolinie.

 

Protokół z posiedzenia Jury

XI Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego BAKAŁARZ 2018

 

Jury w składzie:

Rafał Pajor - organizator Konkursu Kaligraficznego „O złote pióro”;

Agata Rolka – wykładowca PWSZ w Nowym Sączu

o. Eugeniusz Grzywacz – kustosz klasztoru w Hebdowie

Marta Sztewiernia - Menadżer Kultury Fundacji Chronić Dobro

 

w dniu 19 kwietnia 2018 w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu po ocenie 143 prac w trzech kategoriach wiekowych:

 

Klasa I

BAKAŁARZ -  Karolina Kogut – Ptaszkowa (60 pkt.)

WICEBAKAŁARZ – Adrianna Jekiełek – Osiek (57 pkt.)

WICEBAKAŁARZ – Maja Rakicka  – Stalowa Wola (57 pkt.)

 

Klasa II

BAKAŁARZ – Zuzanna Żywczak – Zubrzyk (60 pkt.)

WICEBAKAŁARZ – Izabela Hybel – Przyszowa (58 pkt.)

WICEBAKAŁARZ – Przemysław Gołąb – Żegocina (58 pkt.)

 

Klasa III

BAKAŁARZ –  Weronika Adruszko  - Przecieszyn (60 pkt.)

WICEBAKAŁARZ – Małgorzata Pławecka – Laskowa (59 pkt.)

WICEBAKAŁARZ - Damian Basiaga – Obidza (58 pkt.)

 

Tyniec, 19 kwietnia roku Pańskiego 2018

 

Wszystkim Finalistom gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycją za rok!

Zobacz również zwycięskie prace (BAKAŁARZ 2018):

Poniżej przedstawiami listę Finalistów w poszczególnych kategoriach. Kliknij >

 

Dnia 3 kwietnia 2018, odbyła się Jubileuszowa X Pielgrzymka Przedszkolaków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Ponad 300 małych pielgrzymów z Krakowa i okolic przyjechało rano do  Sanktuarium Jana Pawła II, skąd po krótkiej modlitwie i wspólnym zdjęciu przy pominku św. Jana Pawła II przeszły w pielgrzymce do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie wspólnie odmówiły Koronkę do Bożego Miłosiedzia. Na koniec wszystkich Pielgrzymów czekała wspólna zabawa na koncercie Promyczków Dobra.  

Galeria Przedszkolaki 2018