YouTube Facebook

Program finału  XXI edycji

Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji

Religijnej Pierścień  św. Kingi

KS Bochnia 13 – 14. 12. 2017 r.

Środa - 13 grudnia 2017 r.

11.00 – 12.00 - Potwierdzanie obecności – recepcja KS Bochnia, ul. Campi 15

11.00 – 12.30 - Zjazd do kopalni – Szyb Campi

13.00 - Uroczyste rozpoczęcie i uwagi organizacyjne

13.20 – 15.00 - przesłuchania konkursowe klasy 1 – 3 - w tym czasie klasy 4 – 6 – zwiedzają kopalnię

 Zachęcamy Wszystkich do obejrzenia relacji telewizyjnej z Koncertu Galowego  

XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK

 

Koncert emitowany będzie na kanale TVP ABC

- część 1 -  06.08. (niedziela) o godzinie 15:55

- część 2 -  13.08 (niedziela) o godzinie 15:55

Ważna informacja dla uczestników Konkursu Plastycznego KORONA I SUKIENKA MARKI BOŻEJ I JEJ SYNA – proszę przeczytać uważnie:

Drodzy Młodzi Artyści, Szanowni Rodzice.

Poruszeni niezwykłą pomysłowością i kreatywnością uczestników Konkursu Plastycznego: Korona i Sukienka Matki Bożej i Jej Syna, dokładamy starań, aby sprawić uczestnikom konkursu jak najwięcej radości. Organizując Międzynarodowy Festiwal Filmów i Programów Religijnych dla Dzieci MUNDI pomyśleliśmy również o Was. Chcemy Was zaprosić na warsztaty plastyczne i filmowe (dotyczące animacji 3D). Oczywiście liczba uczestników w tych warsztatach jest bardzo ograniczona.

Warsztaty plastyczne będzie prowadził artysta plastyk Wacław Jagielski z Nowego Sącza 11.08 (piątek) w godz. 14.00 – 17.00 w Centrum OPOKA przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. Liczba uczestników do 10 osób, dzieci w wieku od 7-11 lat.

Warsztaty filmowe będą 10.08 (czwartek) w godz. 11.00 – 12.30 – MMC Brainville, Nowy Sącz, ul. Myśliwska 3 (Miasteczko Multimedialne). Poprowadzą je pracownik MMC Brainville (modelowanie 3D ) oraz animacja wymodelowanych obiektów Janek Barcicki z warszawskiej szkoły animacji DREMAGINE. Uczestnicy 10 – 15 osób w wieku 11-13 lat.

Ponieważ w warsztatach może brać udział niewielka liczba osób zapraszamy również na pokazy festiwalowe do kina SOKÓŁ w Starym Sączu, ul. S. Batorego 23 – 12.08 (sobota) w godz. 10.00 – 13.30; 16.00 – 18.00

oraz 13.08 (niedziela) w godz. 10.30 – 13.30; 16.00 – 18.00

Ponadto zapraszamy na pokazy plenerowe, które odbędą się przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu 13.08 w niedzielę o godz. 19.00 – film fabularny FATIMA oraz 14.08 w poniedziałek godz. 19.00 – Jan Paweł II z serii Aureola oraz kilka odcinków REKSIA – pokaz połączony z zabawami animowanymi przez Muzeum Dobranocek z Rzeszowa.

Dzieci, które chciałyby przekazać swoje prace zacnym gościom festiwalowym i uczestniczyć w warsztatach prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub telefoniczny 18 4434400

Kolejna XIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej ‚”SKOWRONECZEK” za nami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, instruktorom oraz opiekunom za udział w Finałowych przesłuchaniach i koncercie galowym, który odbył się 6 lipca na sąddeckim Rynku, który rejestrowany był przez ekipę telewizyjną TVP Kraków. Relacja z finałowego koncertu emitowana będzie w programie TVP ABC. 

 

Wręczenie nagród, oraz Koncert Finałowy na płycie Rynku Nowy Sacz, 6 lipca 2017 roku

 

Kochani, wakacje już się rozpoczęły. Mamy nadzieję, że do walizki zapakujecie dzieciom również wakacyjny numer Małego Promyczka. A w nim m.in. kartki do złożenia łódki, którą możecie puszczać zarówno w parkowej fontannie, jak i w strumykach i jeziorach (pamiętajcie, aby je potem zabrać po skończonej zabawie!). Łódki mogą brać udział w szalonych regatach, mogą posłużyć na wielkich wyprawach morskich, jak również pływać po Jeziorze Galilejskim z czasów Jezusa. Wyobraźnia dzieci nie zna przecież granic;)

A poniżej pokazujemy Wam, jak złożyć taki statek- to świetne ćwiczenie motoryki małej dla waszych dzieciaków:

 

 

Pomysłodawcą festiwalu jest ks. Andrzej Mulka, dyrektor wydawnictwa PROMYCZEK i producent serii filmów religijnych dla dzieci AUREOLA – od Stanisława do Karola. Jak zaznacza – liczy, że poprzez ten festiwal wzrośnie zainteresowanie produkcją filmów i programów religijnych dla dzieci. Pierwsze rozmowy na temat festiwalu pojawiły się w styczniu 2016 roku podczas spotkania z ks. Tomaszem Trafnym z Papieskiej Rady ds. Kultury. Gdy w lutym 2016 roku pomysł zyskał aprobatę i życzliwość biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, przygotowania do festiwalu ruszyły całą parą.

Protokół Jury Konkursu Plastycznego

Korona i sukienka Matki Bożej i Jej Syna

Z okazji Jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Matki Bożej Częstochowskiej, redakcja „Promyczka Dobra” oraz Klasztor Ojców Paulinów z Jasnej Góry, ogłosili konkurs na artystyczny projekt  korony i sukienki Matki Bożej i Jej Syna. Konkurs ten, odbił się szerokim echem  w całej Polsce, ale i nie tylko, gdyż jury odnalazło wśród nadesłanych prac również adresy zagraniczne.

Wszystkich nadesłanych prac było 1647. Co prawda, konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, ale z pełną świadomością jury oglądając propozycje młodych artystów zauważało prace wykonywane przy udziale całej rodziny z mamą, tatą i może rodzeństwem. To tylko dodawało radości organizatorom, gdyż włączyło w dzieło uwielbiania Maryi i artystycznej modlitwy do Niej i Jej Syna Jezusa Chrystusa całe rodziny.

Wszystkie nadesłane w terminie prace w specjalnej procesji zostały przyniesione do Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze przez przedstawicieli zespołu Promyczki Dobra, redakcji miesięcznika oraz członków jury, a następnie w czasie mszy świętej  ofiarowane Panu Bogu przez ręce Maryi w dniu 5 maja 2017 roku o godz. 14.30. W intencji wszystkich uczestników modliliśmy się w czasie tej mszy świętej oraz podczas wieczornego Apelu Jasnogórskiego.

Konkurs rozpatrywany był w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza obejmowała dzieci z klas 0-3 a druga klasy 4-6. W związku z tak dużą ilością nadesłanych prac nawiązując do jubileuszu 300-lecia Koronacji Jasnogórskiego Wizerunku Koronami Papieskimi, jury wyróżniło również 300 nadesłanych prac w dwóch kategoriach wiekowych. Ostatecznie jury po kilkugodzinnym oglądaniu, naradzaniu się podczas dwuetapowego wyboru prac, przyznało 300 nagród, w tym 24 to nagrody specjalne. Przy tej okazji wspomnieć trzeba, że zdecydowana większość prac wykonana była na bardzo dobrym poziomie, a wiele z nich stanowiła swoiste perełki artystycznego popisu. Jury z zachwytem i szerokimi dyskusjami o niektórych z nich, dzieliło się z Ojcami Paulinami, którzy nie kryli swej ciekawości i nie szczędzili pytań związanych z techniką stworzonego często małego dzieła sztuki. A było o czym rozmawiać, bo technika prześcigała technikę. Zachwycaliśmy się propozycjami czysto malarskimi, powstałymi przy użyciu kredek, pasteli, farb, jak i wykonanymi z innych mediów artystycznego tworzywa, takich jak bibuła kolorowa, plastelina, cekiny, tkaniny i wiele innych. W niektórych szatach i koronach Matki Najświętszej i Dzieciątka Jezus, można było dopatrzyć się wizerunków świętych i błogosławionych. Niektóre stylizacje Madonny przypominały ludowe stroje Lachów czy Górali.

Jury obradowało w składzie :

Milenia Małecka-Rogal – redaktor „Promyczka Dobra” i dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu

Małgorzata Gromala – artysta plastyk

Marta Kowalik – nauczyciel Katolickiego Liceum Plastycznego w Nowym Sączu

O. Michał Legan – Paulin

Wacław Jagielski – artysta malarz, przewodniczący jury

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 1 czerwca 2017 roku w czasie Dnia Dziecka na Jasnej Górze, natomiast prace będzie można oglądać przez całe wakacje na zorganizowanych wystawach. Prace Nagrodzone eksponowane będą w Sali Rycerskiej, a wyróżnione w Sali Ojca Kordeckiego.

 

Poniżej zamieszczamy listę laureatów konkursu i bardzo serdecznie zapraszamy na 1.06.2017 na Jasną Górę na uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu 1.06.2017 w Częstochowie na Jasnej Górze.

Tel 18/443 44 00,e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prace wyróżnione Nagrodami specjalnymi>

Prace nagrodzone>

Prace wyróżnione>

Poniżej przedstawiamy galerię Wszytskich prac wyróżnionych i nagrodzonych w konkusie (ze względu na dużą ilość prac galaeria podzielona jest alfabetycznie od naziwka i imienia uczestnika)

Praca Laureatów z nazwiskami na A-J:

Praca Laureatów z nazwiskami na K-P:

Praca Laureatów z nazwiskami na R-Ż:

OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU JASNOGÓRSKIEGO 

 

Uczestnicy docierają 1.06.2017 na Jasną Górę i zgłaszają się  o godzinie 9.30 w holu Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze. Istnieje możliwość wyjazdu autokarem z Nowego Sącza. Koszt przejazdu od 1 os. to 40zł ( dziecko/osoba dorosła).