YouTube Facebook

Pomysłodawcą festiwalu jest ks. Andrzej Mulka, dyrektor wydawnictwa PROMYCZEK i producent serii filmów religijnych dla dzieci AUREOLA – od Stanisława do Karola. Jak zaznacza – liczy, że poprzez ten festiwal wzrośnie zainteresowanie produkcją filmów i programów religijnych dla dzieci. Pierwsze rozmowy na temat festiwalu pojawiły się w styczniu 2016 roku podczas spotkania z ks. Tomaszem Trafnym z Papieskiej Rady ds. Kultury. Gdy w lutym 2016 roku pomysł zyskał aprobatę i życzliwość biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, przygotowania do festiwalu ruszyły całą parą.

Warto zaznaczyć, że od przy wyborze miejsca brano pod uwagę Kraków – Sanktuarium św. Jana Pawła II z Instytutem Dialogu Międzykulturowego „Nie lękajcie się” oraz Stary Sącz  - z urokliwym Klasztorem Sióstr Klarysek i Kinem „Sokół”. Może to niektórych zaskoczy, ale o wiele więcej argumentów przemawiało na korzyść Starego Sącza i dlatego właśnie Urząd Miasta i Gminy w Starym Sączu jest współorganizatorem festiwalu.

Nazwa festiwalu: MUNDI - Międzynarodowy Festiwal Filmów i Programów Religijnych dla dzieci – nawiązuje do św. Maksymiliana Marii Kolbego – Rajmunda Kolbe, którego rodzice i koledzy nazywali „Mundzio”.

Termin festiwalu: 11 – 14 sierpnia również nie jest przypadkowy ponieważ. Festiwal rozpoczyna się we wspomnienie św. Klary - patronki telewizji, a kończy się we wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, który starał się wykorzystywać najnowocześniejsze osiągnięcia techniki do ewangelizacji.

Organizatorzy:

PROMYCZEK – Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej

Urząd Miast i Gminy w Starym Sączu

Stowarzyszenie Promyczek Dzieciom

Szczegółu na: www.festiwalmundi.eu