YouTube Facebook

Szanowni Państwo!

Pragniemy poinformować, że Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK przy współpracy z Biurem Podróży ORLANDO TRAVEL ze Skawiny opracowało specjalny program pielgrzymki Szlakiem Sanktuariów Maryjnych Europy z okazji 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Wydawnictwo PROMYCZEK, opiekujące się zespołem „Promyczki Dobra”, dwukrotnie organizowało pielgrzymkę z podobnym programem dla dzieci z zespołu i wszyscy uczestnicy wracali bardzo zadowoleni. Opracowując kolejną ofertę programową chcieliśmy, aby dzieci jak najwięcej zobaczyły, ale również, by ich nie przemęczać zwiedzaniem. Decydując się na kilka nocnych przejazdów, oczywiście zgodnie z przepisami prawa, braliśmy pod uwagę możliwość obniżenia kosztów organizacji pielgrzymki. Korzystając bowiem z wcześniejszych doświadczeń wiemy, że dzieci bardzo dobrze znoszą nocne przejazdy autokarem.

Poniżej prezentujemy ramowy program 12-to dniowej pielgrzymki, który wydaje się nam najbardziej optymalny. Jeżeli będzie wystarczająca liczba chętnych, możemy poszerzyć program do 13 dni (dodatkowo, w drodze powrotnej do Polski  zwiedzanie Sanktuarium La Salette).

Jak już wspominaliśmy, na pielgrzymkę zapraszamy dzieci powyżej 5 roku życia wraz z rodzicami / opiekunami. Zapewniamy także opiekę dla dzieci powyżej 12 roku życia, które mogą jechać w gronie rówieśników, pod opieką wykfalifikowanych opiekunów z odpowiednimi uprawnieniami. Szkoły, parafie, zespoły lub organizacje, które zgłoszą na ten wyjazd powyżej 20 osób, otrzymują 1 miejsce gratis.

Przewidywany koszt 12 – to dniowej pielgrzymki to około 2 700 zł / os.  Przy zapisie, do Świąt Bożego Narodzenia, tj. 23.12.2016, należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł na konto Bank Pekao 05 1240 4748 1111 0000 4875 6772 . W przypadku rezygnacji, każdy z uczestników proszony jest o znalezienie kogoś na swoje miejsce - zaliczka nie przepada, a za zmianę uczestnika nie jest pobierana żadna opłata.  W innym przypadku, przy braku osoby na zastępstwo, zaliczka przepada. 

TERMIN              10-22 lipca 2017 roku

PROGRAM         Lourdes, Santiago di Compostella, Fatima (3 dni), Saragossa, Costa Brava (plażowanie)

SZCZEGÓŁY      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 605-060-388

ZGŁOSZENIA     do 23 grudnia 2016 roku, Bank Pekao 05 1240 4748 1111 0000 4875 6772

KOSZT                 2700 zł/osobę

Cena zawiera:

  • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek-we własnym zakresie, wc, dvd)
  • 7 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2 osobowe z łazienkami- istnieje możliwość pokoi 3 osobowych)
  • wyżywienie 2 razy dziennie (7 śniadań i 9 obiadokolacji)
  • ubezpieczenie Signal Iduna (NNW 7 tyś., KL 10 tyś., choroby przewlekłe)
  • opieka doświadczonego pilota
  • program w czasie pielgrzymki

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, wjazdów do miast, kosztów związanych z realizacją programu, słuchawek, taksy klimatycznej w Katalonii (około 35 €/osoby – płatne u pilota w autokarze); , napojów do obiadokolacji, świadczeń niewymienionych w ofercie, wydatków osobistych, dodatkowych ubezpieczeń.

 

Ramowy program:

 

Dzień 1: Wyjazd z Polski – 10.07.2017 - poniedziałek

O godzinie 12.00 spotkamy się na Mszy Świętej w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie rozpoczynającej Jubileuszową pielgrzymkę do Fatimy i Sanktuariów Maryjnych Europy. Po niej podstawienie autokaru, pakowanie bagaży. Następnie wyjedziemy w kierunku granicy polsko – niemieckiej. Przejazd przez Niemcy, Francję. Nocny przejazd autokarem.

 

Dzień 2: LOURDES  – 11.07.2017 - wtorek

W godzinach wieczornych przyjedziemy do Lourdes - miejsca licznych pielgrzymek chorych
i niepełnosprawnych z całego świata. Udamy się pod Grotę objawień Massabielle ze źródłem cudownej, uzdrawiającej wody. Nawiedzimy Sanktuarium. Obiadokolacja. Wieczorem weźmiemy udział w pięknym nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami. Nocleg.

 

Dzień 3: LOURDES  – 12.07.2017 - środa

Msza Święta. Po mszy śniadanie i zwiedzanie Sanktuarium MB w Lourdes. Czas wolny na indywidualną modlitwę i kontemplację. Obiadokolacja. Wieczorem będziemy uczestniczyć w pięknym nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami. Nocny przejazd do Fatimy. Nocleg w autokarze.

 

Dzień 4: SANTIAGO DE COMPOSTELA  – 13.07.2017 - czwartek

Śniadanie w trasie (kanapki). Przyjazd do Santiago de Compostela. Nawiedzimy Katedrę, w której znajdują się relikwie św. Jakuba Apostoła, zobaczymy m.in. słynny Portyk Chwały, Święte Drzwi, które są otwierane tylko w Roku Świętym. Dalej wyruszamy w kierunku Fatimy. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, dla chętnych udział w procesji,  nocleg.

DZIEŃ 5: FATIMA, ALCOBACA – 14.07.2017 – piątek

Rano po śniadaniu i Mszy Świętej udamy się do Alcobaca, w której zobaczymy klasztor Santa Maria wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie powrócimy do Fatimy. Po kolacji zapraszamy na wieczorne nabożeństwo ze świecami. Nocleg.

 

Dzień 6: FATIMA, ALJUSTREL  – 15.07.2017 -  sobota

Rano po śniadaniu przygotowanie liturgii i Mszy Świętej – msza św. o 11.00 w kościele. Po mszy św. warsztaty dla dzieci – przygotowanie wieczornej procesji i czas wolny. W tym dniu wizyta w Adjustrel – wiosce, gdzie mieszkały dzieci, udział w drodze krzyżowej. Powrót na obiadokolację, a po niej przygotowanie i udział w procesji. Nocleg.

 

DZIEŃ 7: FATIMA 16.07.2017 - niedziela

Rano po śniadaniu przygotowanie liturgii i Mszy Świętej – msza św. o 11.00 w kościele. Ostatnie chwile w Fatimie. Wieczorem obiadokolacja, a po niej przygotowanie i udział w procesji. Następnie wyjazd na noc w kierunku Costa Brava w Hiszpanii. Nocny przejazd autokarem.

 

Dzień 8: SARAGOSSA, COSTA BRAVA  – 17.07.2017 - poniedziałek

Rano śniadanie w formie pikniku (bagietki z nutellą i mleko). W godzinach popołudniowych krótka wizyta w Saragossie – zwiedzanie najważniejszego hiszpańskiego sanktuarium maryjnego Del Pilar. Wieczorem docieramy na wybrzeże Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 9: COSTA BRAVA  – 18.07.2017 - wtorek

Rano śniadanie w hotelu. Msza Święta. Cały ten dzień przeznaczony będzie na odpoczynek na plaży lub przy basenie hotelowym. Wieczorem obiadokolacja w hotelu. Nocleg.

 

Dzień 10: COSTA BRAVA, BARCELONA  – 19.07.2017 - środa

Po śniadaniu przejedziemy do Barcelony,  stolicy Katalonii, w której tworzył swe dzieła znakomity artysta – Antonio Gaudi,  zobaczymy słynną Sagradę Familię a także  najpiękniejszą ulicę świata – Las Ramblas, zobaczymy pomnik Krzysztofa Kolumba oraz dzielnicę Maremagnum. Następnie przejdziemy do Dzielnicy Gotyckiej ponad którą góruje Katedra św. Eulalii i Pałac Królewski. W godzinach wieczornych powrócimy do hotelu Obiadokolacja. Nocleg

 

Dzień 11: COSTA BRAVA  – 20.07.2017 - czwartek

Rano śniadanie, przed śniadaniem msza św. w hotelu i wyjazd w kierunku Polski. Nocny przejazd autokarem.

 

Dzień 12: Powrót do Polski  – 21.07.2017 - piątek.

Powrót do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie  w godzinach południowych. Zakończenie pielgrzymki.