YouTube Facebook

Ta sympatyczna inicjatywa pojawiła się bardzo spontanicznie w Roku Przedszkolaka 2008/2009 ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W porozumieniu z siostrami zakonnymi prowadzącymi przedszkola zdecydowaliśmy się na Pierwszą Pielgrzymkę Przedszkolaków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie w piątek przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. Pomysł tak się spodobał, że odtąd co roku w dniu modlitw za dzieci (w środę podczas nowenny przed uroczystością Bożego Miłosierdzia) dzieci z krakowskich i okolicznych przedszkoli spotykają się na modlitwie przed obrazem Jezu Ufam Tobie. Oprócz katechezy i modlitwy w kościele, dzieci zapraszane są do wspólnego śpiewania i zabawy przy polowym ołtarzu wraz z zespołem Promyczki Dobra.

W 2014 roku z okazji kanonizacji Jana Pawła II pielgrzymowaliśmy z dziećmi z Łagiewnik do Sanktuarium św. Jana Pawła II. W następnym roku, ze względów organizacyjnych, zmieniliśmy kierunek: rozpoczęliśmy pielgrzymkę w Sanktuarium św. Jana Pawła II i pielgrzymowaliśmy do Łagiewnik.


II PIELGRZYMKA PRZEDSZKOLAKÓW

W dniu 9 kwietnia 2010 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbyła się po raz drugi Pielgrzymka Przedszkolaków organizowana przez Wydawnictwo "Promyczek", w czasie której dzieci z krakowskich przedszkoli wspólnie się modliły przed obrazem Jezusa Miłosiernego, oraz wspólnie się bawiły w czasie koncertu zespołu „Promyczki Dobra”.


 III PIELGRZYMKA PRZEDSZKOLAKÓW

Dziękujemy przedszkolakom oraz ich opiekunom za udział w III Pielgrzymce, która odbyła się 29 kwietnia 2011. Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przybyło około 400 dzieci z 9 przedszkoli z Krakowa i okolic. Prz pięknej, słonecznej pogodzie mali pielgrzymi wraz z zespołem Promyczki Dobra śpiewały i tańczyły na chwałę Panu Bogu.


VIII PIELGRZYMKA PRZEDSZKOLAKÓW

Za nami już ósme pielgrzymowanie do Sanktuariów św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia. W dniu 30 marca 2016 roku ponad 600 dzieci z Krakowa i okolic (Gołkowice Górne, Skawina, Brzesko) wspólnie modliło się Litanią do św. Jana Pawła II oraz Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zwieńczeniem pielgrzymki była zabawa i koncert Promyczków Dobra przy starym polowym ołtarzu. Wielką radością było patrzeć na roześmiane dziecięce buzie śpiewające głośno: Jezu, ufam Tobie… czy Aureola, aureola marzy nam się od przedszkola… Dodatkową atrakcją był konkurs układania z klocków wizerunków Apostołów Miłosierdzia. Zgodnie z ewangelicznym przekazem: „ostatni będą pierwszymi” główna nagroda, Klocki Edukacyjne AUREOLA powędrowały do Przedszkola Sióstr Miłosierdzia nr 2, któremu ułożenie zajęło najwięcej czasu. 


Zapraszamy na 9-tą Pielgrzymkę Przedszkolaków, która odbędzie się w dniu 19 kwietnia 2017 roku.

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY (wersja do druku KLIKNIJ TUTAJ)

10:00-10:50 Sanktuarium Jana Pawła II, ul. Totus Tuus 32, Kraków

Katecheza dla dzieci

Nauka i śpiew antyfony ku czci św. Jana Pawła II

Modlitwa dzieci (składanie serduszek i modlitwa w wybranych intencjach)

10:45-11:15

Piesza pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (w trakcie drogi śpiewamy 1 dziesiątkę różańca, piosenki Pani Fatimska, Przyjdź Panie ze swą łaską)

do 11:30 czas wolny wg potrzeb dzieci

11:30-11:50 Bazylika Bożego Miłosierdzia, ul. S. Faustyny 3, Kraków

Koronka do Bożego Miłosierdzia

-wspólne wejście do Bazyliki ze śpiewem Jezu Ufam Tobie

-przywitanie Najświętszego Sakramentu modlitwą "Niechaj będzie pochwalony..."

-Koronka (1 i 5 dziesiątka śpiewana, 2-3-4 odmawiana przez wybrane dzieci)

W miarę możliwości prosimy nie sadzać dzieci na krzesłach, ani w ławkach- śpiewana część koronki zawiera gesty, które najłatwiej będzie pokazać stojąc na środku. Na część odmawianą uklękniemy.

do 12:30 czas wolny wg potrzeb dzieci

Zachęcamy do indywidualnego odwiedzenia Kaplicy S. Faustyny.

Przy ołtarzu polowym- konkursy i zabawy, układanie wielkich klocków i puzzli.

12:30-13:30 ołtarz polowy przy Klasztorze ZMBM, ul. S. Faustyny 3, Kraków

Koncert i wspólne wychwalanie Pana Boga z zespołem Promyczki Dobra

Przedszkola prosimy o:

1. Przygotowanie SERDUSZKA od przedszkola lub od każdej grupy (maksymalna wielkość 10 x 10 cm) z wypisaną intencją modlitewną odmawianą przez wybrane dziecko w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Prosimy także o przygotowanie małych serduszek (max 5 x 5 cm) z imionami dzieci, które biorą udział w pielgrzymce. Serduszka prosimy spiąć sznureczkiem lub agrafką, tak aby przypadkowo nie rozsypały się w transporcie i dały się łatwo i szybko przymocować do przygotowanej przez organizatora styropianowej tablicy.

2. Prosimy o nauczenie dzieci słów pieśni do św. Jana Pawła II 

Święty Janie Pawle Drugi
Przedszkolaki – jak świat długi –
Przez Maryję i przez Ciebie
Cześć oddają Bogu w niebie!

3. DZIECI MÓWIĄCE MODLITWY

Prosimy o wytypowanie przedstawicieli przedszkola do przeczytania/powiedzenia modlitw. Prosimy by dzieci były dobrze przygotowanie a modlitwy wypowiadały powoli z ładną dykcją.

-w Sanktuarium JP II - 1 dziecko do intencji jaką wybrało przedszkole

-w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia - ok. trójka dzieci do wezwań koronki – „Dla Jego bolesnej męki”

4. CHORĄGWIE, PROPORCE

Zachęcamy aby przedszkola przybyły z przygotowanymi przez siebie „znakami”- chorągwiami lub proporcami. Niech wspólne ich wykonanie będzie również elementem przygotowania dzieci do pielgrzymki.

5. PIOSENKI

W ramach przygotowań do pielgrzymki zachęcamy do zapoznania się z piosenkami oraz nową melodią Koronki do Bożego Miłosierdzia wraz z gestami.

Pani Fatimska

 

Przyjdź Panie ze swą łaską

 

Koronka do Bożego Miłosierdzia

 

 

6. APOSTOŁOWIE MIŁOSIERDZIA

Podczas pikniku będzie możliwość zakupu książki Apostołowie Miłosierdzia, w której w sposób komiksowy przedstawiane jest życie św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Dodatkowo książka zawiera  DVD z filmami o tych świętych z serii AUREOLA oraz reportaże z tych sanktuariów. Książka będzie dostępna w promocyjnej cenie 20 zł (cena regularna to 25 zł).

7. ZGŁOSZENIA

Zgłoszenie udziału w pielgrzymce prosimy dokonać maksymalnie do 7 kwietnia. Podczas zgłoszenia proszę wybrać jedną intencję, którą przygotuje przedszkole (należy samodzielnie napisać tekst).

Intencje do wyboru:

1. Za dzieci- zajęta (Przedszkole nr 7 S. Serafitek, Kraków)

2. Za rodziców/rodziny- zajęta (Przedszkole im. M.Kaworek, Kraków/ Przedszkole nr 42 S. Urszulanek, Kraków)

3. Za babcie i dziadziusiów - zajęta (Katolicka Szkoła Podstawowa im. Joanny Molli w Krakowie)

4. Za nauczycieli i wychowawców- zajęta (Przedszkole przy ZS w Waganowicach, Oddział Przedszkolny przy ZS w Wadoowicach)

5. Za kapłanów- zajęta (Przedszkole Parafialne nr 188, Kraków)

6. Za Papieża Franciszka- zajęta (Przedszkole Parafii Chrystusa Króla, Kraków)

7. Za Kościół - zajęta (Przedszkole Niepubliczne im, Św. Józefa w Woli Rzedzińskiej)

8. Za Polskę- zajęta (Przedszkole S. Urszulanek, Siersza)

9. Za chorych i cierpiących (Przedszkole Ochronka Zgr. SS BNP, Okulice)

10. Za smutnych - zajęta (Przedszkole Parafialne pw. bł. Karoliny Kózkównej w Mokrzyskach)

11. Za prześladowanych z powodu wiary

12. Za bezdomnych i biednych- zajęta (Przedszkole S. Sercanek, Kraków)

13. Za więźniów - zajęte (Przedszkole Niepubliczne Sióśtr Felicjanek, Kraków)

14. Za ludzi będących zniewolonym grzechem

15. Za zmarłych - zajęta (Przedszkole Niepubliczne im, Św. Józefa w Woli Rzedzińskiej)

16. Za kraje opętane wojną (Przedszkole S. Miłosierdzia, Krzeszowice)

17. Za pogan i nieznających Chrystusa

18. Za dusze cierpiące w czyśćcu