YouTube Facebook

 

Protokół Jury

XII edycji Konkursu Kaligraficznego BAKAŁARZ

Hebdów, 9 kwietnia roku Pańskiego 2019

 

 

Jury Konkursu Kaligraficznego BAKAŁARZ 2019, który został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, w składzie:

Sylwia Biernat-Krawczyk (przewodnicząca) – autorka zadań konkursowych

Agata Rolka – instruktor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, autor ćwiczeń kaligraficznych

Rafał Pajor – przedstawiciel „Konkursu Kaligraficznego O Złote Pióro”

Grzegorz Barasiński – Szkoła Kaligrafii św. Pawła z Trasu

po sprawdzeniu w dniu 9 kwietnia 2019 roku w Centrum Kultura i Wiara w  Hebdowie 150 prac w trzech kategoriach wiekowych z blisko 50 ośrodków edukacyjnych przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Wśród uczniów klas pierwszych zaszczytny tytuł:  

BAKAŁARZ 2019 otrzymała Oliwia Klag ze Świdnika

WICEBAKAŁARZ 2019 otrzymali: Piotr Bodziony z Młyńczysk i Nikola Luranc z Osieka 

WYRÓŻNIENIA: Joanna Cholewa z Jadownik                                                                               

Anna Michalik z Królowej Górnej                                         

Wiktoria Trólka z Olkusza

 

Wśród uczniów klas drugich zaszczytny tytuł:

BAKAŁARZ 2019 otrzyma Mateusz Szkarłat z Podrzecza

WICEBAKAŁARZ 2019 otrzymali: Zofia Bies z Osieka i Aleksandra Saska ze Stronia                                

WYRÓŻNIENIA: Natalia Bieniek z Rajbrotu

Rita Kopeć z Laskowej

Julia Kozłowska z Osieka

 

Wśród uczniów klas trzecich zaszczytny tytuł:

BAKAŁARZ 2019 otrzymała Kamila Zając ze Świdnika

WICEBAKAŁARZ 2019 otrzymali: Paulina Bukańska ze Świdnika i Patrycja Dudzic z Żegociny

WYRÓŻNIENIA:  Julia Gorczyca z Rzezawy

Alicja Mastykarz z Przecieszyna

Karolina Niegel z Osieka

 

Tegorocznym Laureatom oraz ich Rodzicom i Nauczycielom SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

      

Tegoroczna edycja konkursu została objęta honorowym patronatem MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ.  

 

 

Zobacz również zwycięskie prace (BAKAŁARZ 2019):

Będą do nabycia:

- zestaw ćwiczeń kaligraficznych autorstwa Agaty Rolki. Na zestaw składa się 40 kartek formatu A-5 z propozycjami ćwiczeń (zobacz przykładowe karty). Ćwiczenia drukowane są na specjalnym papierze POLGRAFICA 100 g, który stosowany jest jako jeden z najlepszych na potrzeby ćwiczeń kaligraficznych. Do zestawu dołączony jest ołówek marki Faber–Castell o twardości 2-B, a całość zawarta jest w bardzo estetycznym opakowaniu. Cena detaliczna zestawu 20 zł. Dla uczestników konkursu specjalna promocja 15 zł lub w komplecie z zestawem kaligraficznym 70 zł – (zdjęcia poniżej)

- zestaw kaligraficzny – BAKAŁARZ. Na zestawy składa się pióro wieczne (Niki-4) + trzy rodzaje stalówek ze stali nierdzewnej (0,85; 1,1; 1,6 mm), trzy naboje do pióra (niebieski, czarny i czerwony), ołówek marki Faber-Castell o twardości 2-B oraz notesik na zapiski i próby kaligraficzne (papier POLGRAFICA 100 g). Całość zawarta w bardzo estetycznym opakowaniu. Cena detaliczna zestawu 65 zł. Dla uczestników konkursu specjalna promocja 60 zł lub w komplecie z zestawem ćwiczeń 70 zł – (zdjęcia poniżej)

Uczestnicy wypełniają część karty z zadaniami konkursowymi odpowiednie do swojego wieku (tzn. klasy szkoły podstawowej w której się znajdują). Wykonane zadania w raz z Kartą zgłoszenia Uczestnicy przesyłają lub dostarczają do siedziby Wydawnictwa PROMYCZEK, pl. Kolegiacki 1, 33-300 Nowy Sącz w terminie do 5 marca 2019 r.

W eliminacjach do finału biorą udział prace nadesłane tylko na kartach oryginalnych z zamieszczonym logiem konkursu kaligraficznego BAKAŁARZ (kopie ksero i wydruki nie będą oceniane).

      

Bardzo nam miło poinformować Wszystkich Uczestników Konkursu Kaligraficznego BAKAŁARZ 2019, że tegoroczna edycja konkursu została objęta honorowym patronatem MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ.  

Poniżej przedstawiamy listę osób zakwalifikowanych do finałowego konkursu, który odbędzie się w Klasztorze Ojców Pijarów  – Centrum Wiara i Kultura w Hebdowie adres: Hebdów 110, 32-120 Nowe Brzesko w dniu 9 kwietnia 2019 r.

Uczestników, którzy zakwalifikowali się do Finału prosimy o sprawdzenie czy imię i nazwisko uczestnika zostało prawidłowo zapisane oraz o potwierdzenie swojego uczestnictwa do 3 kwietnia br. telefoniczne pod nr tel. 18 443 44 00 (pn-pt. 8:00-15:00) lub e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..