YouTube Facebook

 

Partnerem i koordynatorem organizacji konkursu jest Pałac Młodzieży w Nowym Sączu.

PODSTAWOWE INFORMACJE

Termin:              listopad-grudzień

Kategorie:         kl. I-III, kl. IV-VI, kl. VII-VIII

Eliminacje:         przeprowadzane przez miejskie ośrodki 

Finał:                 10-11 grudzień 2018

Regulamin:        Pobierz regulamin

Zgłoszenia:        Karta zgłoszenia

Informacje:        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program:           Pobierz program

 

Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej

„Pierścień św. Kingi”.

Warunki uczestnictwa:

 1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych.
 2. Przesłuchania konkursowe będą się odbywać w trzech kategoriach wiekowych: 

klasy I – III

klasy IV – VI

klasy VII – VIII

 1. Przesłuchania finałowe zostaną poprzedzone eliminacjami rejonowymi. Do eliminacji rejonowych szkoły kwalifikują po trzy osoby z każdej kategorii.
 2. Czas recytacji nie może przekroczyć 3 minut.
 3. Placówki oświatowe i domy kultury organizujące przesłuchania rejonowe kwalifikują do finału konkursu laureatów I, II i III miejsca.
 4. Termin zgłaszania się do eliminacji rejonowych oraz szczegółowe informacje dotyczące ich przebiegu podadzą uczestniczące w organizacji Konkursu instytucje oświatowe i kulturalne.
 5. Eliminacje rejonowe organizowane przez następujące instytucje:
 • Pałac Młodzieży Nowy Sącz - Rynek 14, 33-300 Nowy Sącz - Anna Łukasik
 • Pałac Młodzieży Tarnów - ul. Piłsudskiego 24, 33-100 Tarnów - Renata Małek
 • Pałac Młodzieży Katowice –ul. Mikołowska 26, 40-066 Katowice - Bogumiła Kurcab
 • Młodzieżowy Dom Kultury Gorlice - ul. Cicha 4 , 38- 300 Gorlice - Tomasz Kubala; Dyrektor
 • Młodzieżowy Dom Kultury przy Al. 29 listopada 102, Kraków - al. 29 Listopada 100 i 102, 31 – 406 Kraków – Joanna Stachowicz
 • Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 Bytom - ul. Powstańców Warszawskich 12, 41-902 Bytom - Agnieszka Szymańska
 • Młodzieżowy Dom Kultury Ruda Śląska -ul. Janasa 28, 41-700 Ruda Śląska – Pan Wicedyrektor Jerzy Mazurek;
 • Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury Trzebinia –ul. Kościuszki 70, 32-540 Trzebinia- Małgorzat Wrześniewska 
 • Młodzieżowy Dom Kultury Oświęcim - ul. Olszewskiego 1, 32-602 Oświęcim - Pani Dyrektor Bogumiła Goryczka
 • Miejski Ośrodek Kultury Dębica – ul. Sportowa 28, 39-200 Dębica – Dominika Migoń
 • Ośrodek Kultury Gminy Tomice – ul. Dworska 9, 34-100 Tomice – Aneta Homel
 •  Szkoła Podstawowa Dziekanowice - Dziekanowice 66; 32-410 Dobczyce - Alina Windak
 • Szkoła Podstawowa Wojnarowa – Wojnarowa 278, 33-322 Korzenna - ks. Kazimierz Soleński
 •  Szkoła Podstawowa nr 11Nowy Targ –plac Evry 3, 34-400 Nowy Targ - Alicja Gruszka
 •  Szkoła Podstawowa nr 15 Rzeszów - ul. Budziwojska 154, 35-317 Rzeszów - Renata Kędzierska; Dyrektor      
 •   Szkoła Podstawowa nr 7 Bochnia – ul. Jakubowskiego 12, 32-700 Bochnia - Alicja Świątek
 • Szkoła Podstawowa Łaszczówka – Spółdzielcza 2, 22-600 Tomaszów Lubelski - Teresa Gawęda
 1. Zgłoszenia na przesłuchania finałowe prosimy nadsyłać do 6 grudnia br. na adres:

Wydawnictwo PROMYCZEK, Plac Kolegiacki 4, 33-300 Nowy Sącz,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Koordynacją konkursu zajmuje się Anna Łukasik

(Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) Tel 502 218 884 z Pałacu Młodzieży w Nowy Sączu.

 1. Przesłuchania finałowe odbędą się w Kopalni Soli Bochnia w dniu 10 i 11 grudnia 2018 r. Uczestnicy spotykają się w recepcji Kopalni Soli Bochnia, 10.12.2018, w godz. 10.00. – 11.00,  ul. Campi 15.

            Kryteria oceny:

Jury konkursu oceni występy uczestników biorąc pod uwagę następujące kryteria:

            dobór repertuaru

            interpretacja utworu

            kultura słowa 

            ogólny wyraz artystyczny (prosimy o nieużywanie strojów teatralnych i rekwizytów)

Nagrody i wyróżnienia

Po przesłuchaniach końcowych jury przyzna dyplomy oraz nagrody rzeczowe określając I, II i III miejsce w trzech kategoriach wiekowych. Ponadto przewidujemy wyróżnienia i prezentację na antenie rozgłośni radiowych oraz ogłoszenie wyników w mediach, które przyjęły patronat nad konkursem, a także na stronach internetowych organizatorów.

Informacje dla finalistów

Koszt pobytu (nocleg, wyżywienie i zwiedzanie Kopalni Soli) od jednej osoby wynosi około 130 zł. Organizatorzy dzięki sponsorom i dotacjom pokrywają ponad 65 % kosztów, a pozostałe 35% wpłacają uczestnicy w formie akredytacji w dniu przyjazdu czyli

            50 zł – dziecko

            70 zł – osoba towarzysząca (opiekun)

Ponadto jako organizatorzy zapraszamy jednego przedstawiciela instytucji koordynujących przesłuchania w rejonach dla którego pobyt jest bezpłatny.

Pozostałe uwagi.

Pomocą w doborze repertuaru może być książka: „Promyki dobroci i radości – Antologia poezji religijnej dla dzieci” dostępna w księgarniach lub u organizatora tel. 018 4434400, www.sklep.promyczek.pl

W publikacji znajdzie się ponad 300 utworów blisko 30 autorów aktualnie piszących dla dzieci.

Przetwarzanie danych osobowych:

 1. Administratorem danych osobowych przekazanych przez uczestników jest Organizator Konkursu– Pałac Młodzieży w Nowym Sączy, z siedzibą Rynek 14, 33-300 Nowy Sącz, oraz Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej „Promyczek” z siedzibą Plac Kolegiacki 4, 33-300 Nowy Sącz, które zapewnia wszystkim zgłoszonym uczestnikom realizację uprawnień wynikających z z unijnego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 Kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych.
 2. Dane osobowe przekazane organizatorowi i współorganizatorom przez uczestników Konkursu będą przez niego przetwarzane w celu realizacji Konkursu i wyłonienia zwycięzców Konkursu oraz przyznaniu nagród. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, a uczestnikowi przysługuje prawo wglądu, żądania aktualizacji lub usunięcia danych.
 3. Uczestnik przystępując do Konkursu, wraz z opiekunem prawnym wyraża zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych w celach określonych w Regulaminie oraz na opublikowanie jego imienia i nazwiska, miejscowości, z której pochodzi oraz wizerunku: w programach telewizyjnych (relacjach z Konkursu), artykułach prasowych, na stronach internetowych www.palacmlodziezy.pl www.promyczek.pl oraz na profilach Facebook Pałacu Młodzieży i Wydawnictwa „Promyczek” poprzez podpisanie zgody znajdującej się na Karcie Zgłoszenia. Uczestnik Konkursu wyraża zgodę na przekazanie swoich danych osobowych fundatorowi w celu umożliwienia zwycięzcy odbioru nagród.
 4. Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez organizatora – Pałac Młodzieży w Nowym Sączu i Wydawnictwo „Promyczek” oraz partnerów konkursu, danych osobowych podanych przeze mnie w związku z przystąpieniem do Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej  „Pierścień Świętej Kingi” celu przeprowadzenia i realizacji konkursu. Wyrażam zgodę na opublikowanie imienia i nazwiska mojego dziecka, miejscowości, z której pochodzę, i wizerunku na stronach internetowych: www.promyczek.pl i www.palacmlodziezy.pl oraz profilach społecznościowym Facebook oraz na przekazanie moich danych osobowych fundatorowi nagród. Jednocześnie informuję, że jestem świadomy dobrowolności podania danych osobowych oraz że zostałem poinformowany o prawie wglądu do moich danych, możliwości ich poprawiania oraz zgłoszenia sprzeciwu co do dalszego ich przetwarzania oraz na przekazanie moich danych osobowych fundatorowi nagród.