YouTube Facebook

Ważne informacje i Lista Finalistów

XVI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej – SKOWRONECZEK 2019

 

Wszystkie osoby zakwalifikowane prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do środy 26 czerwca do godziny 12:00  mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 18 443 44 00; 530 791 329 (pn-pt w godz. 8.00 – 16.00). Prosimy także o sprawdzenie poprawności danych (kategorii wiekowej, repertuaru, miejscowości i ewentualnych literówek).

Przy potwierdzaniu zgłoszenia do celów ubezpieczenia NNW należy podać dodatkowe dane osób przyjeżdzających na Festiwal (uczestników, opiekunów oraz osób towarzyszących): imię i nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia, nr PESEL.

NIEPODANIE POWYŻSZYCH DANYCH SKUTKOWAĆ BĘDZIE BRAKIEM UBEZPIECZENIA PRZEZ ORGANZIATORÓW DANEJ OSOBY.

Okres ubezpieczenia NNW obejmuję wszystkie dni Festiwalu od 2-7 lipca br.

WAŻNE INFORMACJE:

Uczestnicy festiwalu wpłacają akredytację: soliści - 75 zł, a zespoły -150 zł oraz za pobyt od 2-7.07 - 250 zł od osoby, ponoszą tylko 50 % kosztów związanych z organizacją festiwalu – resztę pokrywają organizatorzy i sponsorzy. W tej opłacie zawarty jest: udział w warsztatach, przygotowanie koncertu finałowego, 5 noclegów i wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje) oraz  wyjazdy do Bukowiny Tatrzańskiej, Zakopanego i Krynicy. Na czas Festiwalu uczestnicy będą otoczeni fachową opieką instruktorów Pałacu Młodzieży z Nowego Sącza i mogą pozostać same bez rodziców lub instruktorów. Oczywiście opiekunowie lub rodzice mogą towarzyszyć dzieciom pokrywając częściowo koszty związane z pobytem.

Opiekun (1 osoba do dziecka/zespołu): - 350 zł. W tym mieści się 5 noclegów + wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje) i udział w wyjazdach do Bukowiny Tatrzańskiej, Zakopanego i Krynicy.

Pozostałe osoby towarzyszące (dorośli i dzieci) - 450 zł. W tym mieści się 5 noclegów + wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje) i udział w wyjazdach do Bukowiny Tatrzańskiej, Zakopanego i Krynicy. Te osoby będą zapisywane w miarę wolnych miejsc.

Opcja bez noclegu:
Udział w warsztatach wokalnych, liturgicznych i przygotowujących do koncertu laureatów dla osób z Nowego Sącza i okolicy, które nie będą korzystały z noclegów i posiłków jest bezpłatny, ale konieczne jest zapisanie się do odpowiedniej grupy wiekowej. Osoby, które chcą częściowo korzystać z wyżywienia i jechać do  Bukowiny Tatrzańskiej, Zakopanego i Krynicy wpłacają 150 zł.

Wpłaty będą pobierane w recepcji festiwalu, przy potwierdzaniu obecności. Wpłat można również dokonać przelewem bankowym na konto Wydawnictwo PROMYCZEK, Plac Kolegiacki 1, 33-300 Nowy Sącz. nr  konta Bank Pekao 05 1240 4748 1111 0000 4875 6772

Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o jak najszybsze potwierdzenie udziału w warsztatach i rezerwację noclegów.

Osoby, które będą potrzebowały fakturę za udział w warsztatach prosimy o kontakt z p. Bogumiłą Chmielowską tel. 530 791 329 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Osoby zakwalifikowane bardzo prosimy o przesłanie swoich podkładów muzycznych w formacie plików Mp3, WMA, lub WAV na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do czwartku (27.06) do godziny 12:00 lub dostarczenie na próbie akustycznej we wtorek  2 i 3 lipca na nośnikach USB. Nośniki CD, DVD nie będą obsługiwane!

 

Jury preselekcyjne  w składzie:

Renata Kurzeja – Katolicka Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu

Joanna Albrzykowska-Cliford – Pałac Młodzieży w Nowym Sączu

Maria Biel – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu

Marcin Królikiewicz – dyrektor sieci Przedszkoli Muzycznych „Kraina Marzeń”

po przesłuchaniu w dniu 11 czerwca 2019 roku w MOK w Nowym Sączu 27 solistów oraz 6 zespołów, a także po przesłuchaniu blisko 100 nadesłanych nagrań zakwalifikowało do finału XVI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej – SKOWRONECZEK 2019 następujące osoby:

 Kategoria 1  - ( 5, 6, 7 i 8 latki) – dzieci ur. 01.01.2011-31.12.2014

  1. Adamowicz Mikołaj - Wola Rzędzińska (PM Tarnów) – „Bohater” – „Mamo, naucz mnie być dobrym”
  2. Bułhak Wiktoria - Tuliłów (CK Biała Podlaska) – „Ada to nie wypada”- „Skowroneczek”
  3. Dziuba Mirosława – Tarnów (PM Tarnów) – „Góry do góry” –„Śpiewajmy Alleluja, Alleluja”
  4. Gawlikowska Maja – Nowy Sącz (Niep. PiŻ MISIEK)
  5. Gondek Martyna – Nowy Sącz (Szkoła Podstawowa nr 1)
  6. Hyclak Amelia – Nowy Sącz (Niep. PiŻ MISIEK)
  7. Jedlińska Laura – Brzeźnica (CKiBG w Dębicy) – „Straszydło” – „Skowroneczek”
  8. Knapik Paulina – Sarnów (SDK w Chorzowie) – „Piosenka na cztery kopyta i wiatr” – „Skowroneczek”
  9. Koźlik Zuzanna – Pilzno (Ochronka S. Służebniczek) – „Mama wszystko wie” – „W Internecie znajdziesz link – św. Kinga”
  10. Krauze Paulina – Tarnów (PM Tarnów) - Ojcze Tatusiu – „Mocni w Duchu” – „Zdrowaś Mario”
  11. Kubiś-Mroszczyk Natalia – Rzeszów (CSW Rzeszów) – „Tygrys i słoń” – „Miłosierdzie jest kwiatem”
  12. Oleksy Klaudia – Nowy Sącz (Muz. Przed.) -  
  13. Onik Wiktoria – Łękawka  (SW TALENT Tarnów) – „Jesteś mamo skarbem mym” – „Śpiewajmy Alleluja, Alleluja”
  14. Rozmarynowicz Weronika – (PM Nowy Sącz)
  15. Rudkowska Julita – Nowy Sącz  (Niep. Kat.Przed. im. Świętej Rodziny)
  16. Stabrawa Kamila – Nowy Sącz  (Muz. Przed.) –

 Kategoria 2 – ( 9, 10 i 11 latki) dzieci ur. 01.01.2008-31.12.2010

  1. Borkowska Amelia – Rzeszów (Dom Kultury) – „Tej historii bieg”- „Zdrowaś Mario”
  2. Bulsza Natalia  - Kraków (MDK Dom Harcerza)  - „Co się śni niewidomym” – „Skowroneczek”
  3. Droś Artur - Srebrna Góra (SPiT FART w Bielawie) - Opowiadaj mi tak Mamo naucz mnie być dobrym
  4. Fiedor Nikola – Jegłownik (Studio Artystyczne)  - „Dopóki śpiewam” – „Skowroneczek”
  5. Gizicki Krystian – Nowy Sącz (PM Nowy Sącz) – „Gdybym był bogaty” – "Śpiewajmy Alleluja, Alleluja”
  6. Jakubiec Elena – Rzeszów (MDK w Rzeszowie) – „Był sobie strach”- „Miłosierdzie jest kwiatem”
  7. Janasik Izabella – Trzcinica (Jasielski DK) - Rozdawaj miłość i kochaj świat – Skowroneczek
  8. Klima Piotr – Katowice – „Rzeka Marzeń” – „Zdrowaś Mario”
  9. Kochanek Julia – Nowy Sącz (PM Nowy Sącz)
  10. Koszkul Martyna– Nowy Sącz (RebilasART)
  11. Kozik Natalia  - Tarnów (PM Tarnów) – „Na skrzydłach roztańczonych marzeń” – „Skowroneczek”
  12. Kraszewska Antonina – Cieszyn (Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Rodziny) – „Ene due rabe swing” – „Skowroneczek”
  13. Madzia Paweł – Nowy Sącz (MOK)
  14. Markowska Julia – Suwałki – „Piosenka o muzyce” – „Miłosierdzie jest kwiatem”
  15. Mrowca-Kuscorz Aniela – Zakopane (Zgr. S. Urszulanek) – „Mały listek” – „Miłosierdzie jest kwiatem”
  16. Onik Oliwa – Łękawka (SW TALENT Tarnów) – „Anioły” – „Miłosierdzie jest kwiatem”
  17. Oroń Amelia – Kraków (MDK Dom Harcerza) – „Naprawdę chcę” – „Skowroneczek”
  18. Radomski Matusz – Warszawa – „Matka Boska Częstochowska” – „Zdrowaś Mario”
  19. Sieńkowska Aleksandra – Jasło (Jasielski DK) – „Nuty z ziemi” – „W Internecie znajdziesz link – św. Kinga”
  20. Smoła Klara  - Tarnów (PM Tarnów) - Co się stało z mamą  - Skowroneczek
  21. Solarczyk Pola – Kraków (MDK Dom Harcerza) – „Wiatr we włosach” – „Patronowie Polski”
  22. Stanek Julia -Nowy Sącz  (RebilasART)
  23. Starzec Emilia – Jasło (Jasielski DK) – „Uczę się grać” – „Zdrowaś Mario”
  24. Waliłko Eliza – Tarnów (SW TALENT Tarnów) – „Hej góry , hej góry” – „W Internecie znajdziesz link – św. Kinga”
  25. Wcisło Zofia – Tarnów (SW TALENT Tarnów) – „Początek” – „Skowroneczek”

 

Kategoria 3 - ( 12 i 13 latki) – młodzież ur. 01.01.2006-31.12.2007

  1. Boczarska Ewelina – Nowy Sącz (PM Nowy Sącz)
  2. Gębala Milena – Skrzyszów (PM Tarnów) – „Kochaj mnie” – „Skowroneczek”
  3. Górka Zuzanna – Szerzyny (SP w Szerzynach) – „Wierzę w Ciebie Panie” – „Skowroneczek”
  4. Gromniak Dagmara – Tarnów (PM Tarnów) – „Gwiazdą być” – „Zdrowaś Mario”
  5. Grzejszczyk Natalia – Masłów (MOK w Kielcach) – „Radość najpiękniejszych lat” – „Patronowie Polski”
  6. Hyrych Alina - Uzhhorod ,Ukraina – „One night only” – „Your universe”
  7. Jarząbek Paulina  - Szaflary (SEPTYMA Nowy Targ) – „Makiawel Cats” – „Patronowie Polski”
  8. Kania Łucja – Tarnów (PM Tarnów) – „Z Tobą chce oglądać świat” – „Skowroneczek”
  9. Kowalczyk Łucja – Siekierczyna – „Dłoń” – „W Internecie znajdziesz link – św. Kina”
  10. Kubacka Zuzanna - Czarne Błoto (Yamaha New Art., Toruń) – „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” – „Skowroneczek”
  11. Leśniak Zuzanna – Nowy Sącz (MOK)
  12. Mazur Oktawia - Bigen/Niemcy – „Tej historii bieg” – „Zdrowaś Mario”
  13. Michalska Natalia  - Lisia Góra (PM Tanów) – „Prawie udało się” – „Miłosierdzie jest kwiatem”
  14. Mrowca-Kuscorz Urszula – Zakopane (Zgr. S. Urszulanki Zakopane) – „Kasztany” – „Miłosierdzie jest kwiatem”
  15. Niemczura Oliwia – Rzeszów (CSW Rzeszów) – „Powiedź stary gdzieś Ty był” – „W Internecie znajdziesz link – św. Kinga”
  16. Polak Karolina – Warzyce (Jasielski DK) – „Melodyjka się tuła” – „Skowroneczek”
  17. Rzeszutek Laura – Niedomice (PM Tarnów) – „Wciąż mnie zadziwiasz” – „Miłosierdzie jest kwiatem”
  18. Solarczyk Hanna – Kraków (MDK Dom Harcerza) – „Zacznij od Bacha” – „Miłosierdzie jest kwiatem”
  19. Stabrawa Dominika – Nowy Sącz (RebilasART)
  20. Szklarska Matylda - Ostrowiec Święt. (MCK Ostrowiec Święt., SW PANDORA) – „Chciałabym” – „Skowroneczek”
  21. Tłuczkiewicz Julia – (Ostrowiec Św. PSP nr 4) – „Śpiewam i gram” – „Miłosierdzie jest kwiatem”
  22. Wasik Zuzanna – Będzin (Tow. Muzyczne DOMINANTA) – „Być kobietą” – „Skowroneczek”
  23. Wojas Wiktoria – Przeworsk (Vocal Studio Rzeszów) – „Wszystko co złe omija mnie” - Miłosierdzie jest kwiatem”

 

Kategoria 4 - ( 14, 15 i 16 latki)  – młodzież  ur. 01.01.2003-31.12.2005

  1. Dębska Weronika – Jasło (Jasielski DK) – „O Aniołach” – „Zdrowaś Mario”
  2. Gąsiorowska Eliza – Błonie (PM Tarnów) – „Ukojenie” – „Skowroneczek”
  3. Hudoba Sylwia – Lasek (MOK Nowy Targ) – „Modelka” – „Skowroneczek”
  4. Jarosz Maria – Rymanów (GOK Rymanów) – „Życia mała garść” – „Patronowie Polski”
  5. Kotarba Nina – Głebokie (PM Nowy Sącz)
  6. Kovach Kamla - - Uzhhorod ,Ukraina – „All in line” – „Porcelain”
  7. Król Julia – Łużna – „Ludzie gadanie” – „Śpiewajmy Alleluja, Alleluja”
  8. Mazgaj Marlena  – Wola Skrzydlańska – „Szyby” – „Skowroneczek”
  9. Michalik Karolina - Lipnica Wielka (SP w Lipnicy) – „Hej jak tam piyknie” – „Miłosierdzie jest kwiatem”
  10. Nosal Justyna– (PM w Nowym Sączu)
  11. Pazdur Grzegorz – Rabka-Zdrój (PM TRIOLKI Rabka-Zdrój) – „Mięta” – „W Internecie znajdziesz link – św. Kinga”
  12. Piaskowiec Zuzanna – Jasło (ZSM nr 3 w Jaśle) – „Prawda Jedyna” – „Miłosierdzie jest kwiatem”
  13. Siwy Vanessa – Twarda (Klub Wokalisty, Krapkowicki DK) – „To Mój czas” – „Miłosierdzie jest kwiatem”
  14. Stróżak Żaklina - Rabka-Zdrój (PM TRIOLKI Rabka-Zdrój) – „Te myśli” – „Zdrowaś Mario”
  15. Tokarczyk Wiktoria - Piwniczna-Zdrój (SP nr 1 w Piwnicznej Zdroju) – „Odkryjemy miłość nieznaną” – „Miłosierdzie jest kwiatem”
  16. Wincenciak Julia -  (MOK Nowy Sącz)
  17. Wocławska Milena – Sieniawa (Zajdel Studio) – „Czas nas uczy pogody” – „Patronowie Polski”
  18. Wojnarowicz Dawid – Jasło (Jasielski DK) – „Wracam do siebie” – „Skowroneczek”
  19. Zając Daria – Szczecin – „Jeszcze się tam żagiel bieli” – „Skowroneczek”

 

oraz następujące zespoły:

Kategoria 1 - 01.01.2009 – 31.12.2014:

  1. DUET Iza i Ola – (Jasło Jasielski DK) – „Po co i dlaczego” – „Skowroneczek”
  2. DUET SISTERS Klara i Matylda – Tarnów (SW TALENT Tarnów) – „Siedem” – „Miłosierdzie jest kwiatem”
  3. Gabriela Baci i Aleksander Oracz – (Przedszkole Sióstr Niepokalanek Nowy Sącz)
  4. Nutki – Glutki – (Muzyczne Przedszkole Nowy Sącz)
  5. Zespół ONE3 – Tarnów (PM Tarnów) – „Piosenka o pomaganiu ludziom” – „Zdrowaś Mario”

Kategoria 2 – 01.01.2003 – 31.12.2008:

  1. DUET Dagmara & Natalia – Tarnów (PM Tarnów) – „Masz w sobie wiarę” – „Mamo, naucz mnie być dobrym”
  2. DUET Michał Liszczenko i Yurii Voitko - Nietyszyn, Ukraina – „Hello Dolly" – „Czujesz mamo”
  3. Grupa Śpiewacza Zespołu Regionalnego SĄDECZOKI – (PM Nowy Sącz)
  4. Zespół CHWILKA - Biała Podlaska (Bielskie CK) – „Kukułeczka” – „Śpiewajmy Alleluja, Alleluja”

Solistów i zespoły  zakwalifikowane na Sądeckich przesłuchaniach prosimy o uzupełnienie karty zgłoszenia (formularz online) oraz podanie drugiego utworu z repertuaru obowiązkowego.