YouTube Facebook

    Nawiązując do ogólnoświatowej inicjatywy - MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU - która zrodziła się w stolicy Wenezueli w 2005 roku, serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę piękną modlitwę. W ten sposób nawiążemy do słów św. O. Pio: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”.

Gorąco zapraszamy dzieci na nabożeństwo różańcowe do kościoła parafialnego w niedzielę 18.10.2020 roku.

Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć TUTAJ
Można się włączyć w tę akcję korzystając ze strony: WWW.MODLITWAMILIONADZIECI.PL
lub zgłaszając się bezpośrednio do Wydawnictwa PROMYCZEK (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Przy zgłaszaniu dzieci do nas będziemy wdzięczni za podanie liczby dzieci uczestniczących w różańcu. Zachęcamy też, aby wcześniej zrobić zapisy dla dzieci tzn. zrobić ich listę z podaniem:
- imienia
- wieku
- miejscowości
np. Zosia l.9 z Lublina; Antek l. 8 z Rajbrotu,
z dopiskiem:  Modlili się na różańcu w parafii ………..……. w dniu 18.10 o godz. ……….

Dzieci, które nie będą mogły uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym w kościele mogą się włączyć w modlitwę różańcową organizowaną przez Wydawnictwo PROMYCZEK w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu 18.10 o godz. 18:00, która będzie transmitowana ONLINE na kanale YT „Promyczek NS” lub przez stronę www.bazylika.org.pl

Transmisja z Bazyliki świętej Małgorzaty  w Nowym Sączu, 18 października godz. 18:00

    

    

 

 

Zapraszamy przedszkolaki do ciekawego, całorocznego projektu, pt. DRUŻYNA STAREGO TESTAMENTU, realizowanego w miesięczniku Mały Promyczek. Celem jest poznanie przez dziecko bohaterów oraz historii biblijnych. Pomogą w tym trzy narzędzia: historyjka wraz z zestawem pytań i kolorowanką, praca plastyczno-techniczna oraz plakat z naklejkami.

Z każdym numerem Małego Promyczka w roku szkolnym 2020/21 otrzymacie kolejną kartę naklejkę. Na plakacie pojawią się następujące postaci: Abraham, Noe, Izaak, Jakub, Józef Egipski, Mojżesz, Dawid, Salomon, Jonasz, Samson, Hiob.

Pierwszy numer Małego Promyczka wraz z plakatem możecie zamówić TUTAJ.

 

Tnasmisje można zobaczyć codzienie o godzinei 12:00 na naszym kanale YouTube

 

DZIĘKCZYNNO – BŁAGALNA MODLITWA Dzieci  JP2

Codziennie od 100-tniej rocznicy urodzin Karola Wojtyły do pierwszego objawienia Matki Bożej w Gietrzwałdzie tj. od 18.05.2020 do 27.06.2020 o godz. 12.00 ZAPRASZAMY DZIECI – do wspólnej modlitwy: DZIĘKCZYNNEJ za osobę i pontyfikat Jana Pawła II oraz BŁAGALNEJ o opiekę Matki Bożej i św. Jana Pawła II nad dziećmi. Modlitwa będzie transmitowana na kanale YT – Dzieci JP2. Można w niej uczestniczyć codzienne on-linę od 12.00 – 12.15. Dzieci, które nie mogą uczestniczyć w modlitwie w tym terminie będą mogły połączyć się przez YT i uczestniczyć w modlitwie w późniejszym czasie.  
 

 

      

Ks. Andrzej Mulka, dyrektor Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK – laureata ubiegłorocznej nagrody
TOTUS TUUS 2019 – za promocję nauczania Jana Pawła II wśród dzieci, przygotował dla uczniów młodszych klas szkoły podstawowej katechezę z okazji 100-lecia urodzin Karola Wojtyły i nazwał ją: Katecheza księdza PROMYCZKA. Korzystając z nowoczesnych narzędzi – programu Genialy oraz pomocy siostry Fabiany, ze zgromadzenia Sióstr Felicjanek, autor zawarł w katechezie m.in. – teledysk zespołu Promyczki Dobra do piosenki Hej! Baco z archiwalnymi zdjęciami ze spotkań zespołu z papieżem, fragment filmu o św. Janie Pawle II z serii AUREOLA, oraz krzyżówkę, quizy, a dla najmłodszych aplikację do układania on-line bukietu dla Matki Bożej. Katechezę kończy piosenka „Skarby? Skarby!” autorstwa Justyny Holm i Joachima Mencla, która zakończyła galę wręczania nagród TOTUS TUUS na Zamku Królewskim w Warszawie w październiku 2019 roku. Katecheza została przyjęta z wielką życzliwością i
pozytywną oceną przez wydziały katechetyczne wielu diecezji.

Zapraszamy na link.do/KATECHEZAksiedzaPromyczka

Rozpoczęliśmy współpracę z portalem Katoflix. 

Obecnie jest możliwość zakupu dostępu online do wybranych odcinków z serii Aureola. Sukcesywnie będą pojawiały się kolejne, m.in. Domek na skale i inne. 

KUP DOSTĘP ONLINE 

Podjęta współpraca jest tymczasowym rozwiązaniem dostępu online do filmów z naszej Filmoteki na czas narodowej kwarantanny. Cały czas pracujemy nad własnym portalem VOD PROMYCZEK.

 

 

 

Drodzy Przyjaciele, Kochane Dzieci, a w szczególności Wy Kochane Promyczki Dobra należące do zespołu!

 

Bardzo, ale to bardzo serdecznie zapraszam Was do codziennej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00. O tej godzinie będę się z Wami duchowo łączył w modlitwie. Pomocą w tym niech będzie nagranie z Łagiewnik z 2015 roku. Mam nadzieję, że z przyjemnością obejrzycie też film o św. Faustynie z serii AUREOLA. Liczę także bardzo na to, że zachęcicie do tej modlitwy i oglądania filmu wasze rodzeństwo oraz kolegów i koleżanki.
W ten sposób możecie się stać prawdziwymi apostołami XXI wieku

ks. Andrzej Mulka

 

LINK DO FILMU O ŚWIĘTEJ FAUSTYNIE:

https://link.do/Faustyna

 

LINK DO KORONKI DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO:

https://link.do/koronkaPD

 


 

Czyścimy magazyny!

W okresie Wielkiego Postu jest możliwość zamówienia u nas archiwalnych numerów Promyczka Dobra i małego Promyczka. Miesięczniki pakujemy losowo w pakiet 100 sztuk i wysyłamy za pobraniem. Należy opłacić jedynie koszty wysyłki w wysokości 15 zł.

Zamówienia można składać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.