YouTube Facebook

Spis treści

Ta sympatyczna inicjatywa pojawiła się bardzo spontanicznie w Roku Przedszkolaka 2008/2009 ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W porozumieniu z siostrami zakonnymi prowadzącymi przedszkola zdecydowaliśmy się na Pierwszą Pielgrzymkę Przedszkolaków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie w piątek przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. Pomysł tak się spodobał, że odtąd co roku w dniu modlitw za dzieci (w środę podczas nowenny przed uroczystością Bożego Miłosierdzia) dzieci z krakowskich i okolicznych przedszkoli spotykają się na modlitwie przed obrazem Jezu Ufam Tobie. Oprócz katechezy i modlitwy w kościele, dzieci zapraszane są do wspólnego śpiewania i zabawy przy polowym ołtarzu wraz z zespołem Promyczki Dobra.

W 2014 roku z okazji kanonizacji Jana Pawła II pielgrzymowaliśmy z dziećmi z Łagiewnik do Sanktuarium św. Jana Pawła II. W następnym roku, ze względów organizacyjnych, zmieniliśmy kierunek: rozpoczęliśmy pielgrzymkę w Sanktuarium św. Jana Pawła II i pielgrzymowaliśmy do Łagiewnik.

XIII PIELGRZYMKA PRZEDSZKOLAKÓW

15 kwietnia 2020 (środa po Wielkanocy)

Sanktuarium i Bazylika Bożego Miłosierdzia 

 


XII PIELGRZYMKA PRZEDSZKOLAKÓW

W wydarzeniu wzięło udział ponad 540 dzieci wraz z opiekunami.

Relacja w krakowskim Gościu Niedzielnym TUTAJ

 

Program:

10:00 aula Jana Pawła II przy Bazylice Bożego Miłosierdzia- premiera filmu św. Jan Paweł II z serii Łukasz Strażnik Skarbów (15 min.) oraz koncert zespołu Promyczki Dobra (dla chętnych, ilość miejsc ograniczona)- UWAGA BRAK WOLNYCH MIEJSC

11:00 Ołtarz Polowy- rozpoczęcie pielgrzymki, przejście przez Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (ucałowanie relikwii św. Faustyny Kowalskiej) oraz uroczyste wejście do Bazyliki Bożego Miłosierdzia.

11:30 Bazylika Bożego Miłosierdzia- katecheza oraz wspólna modlitwa Koronką.

12:15 aula Jana Pawła II przy Bazylice Bożego Miłosierdzia- premiera filmu św. Jan Paweł II z serii Łukasz Strażnik Skarbów (15 min.) oraz koncert zespołu Promyczki Dobra (dla chętnych, ilość miejsc ograniczona)

Prosimy o wytypowanie 2-3 dzieci do wezwań w modlitwie Koronką.

Zachęcamy aby przedszkola przybyły z przygotowanymi przez siebie „znakami”- chorągwiami lub proporcami. Niech wspólne ich wykonanie będzie również elementem przygotowania dzieci do pielgrzymki.

Zgłoszenia do 15 kwietnia 2019r. przyjmujemy mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., osoba do kontaktu Katarzyna Pawłowska, 530-789-652.

W zgłoszeniu, prosimy o podanie: nazwa przedszkola, ilość uczestników (dzieci+opiekuni), czy przedszkole jest prenumeratorem Małego Promyczka.