YouTube Facebook

Spis treści

UWAGA!

Z powodu sytuacji w kraju i na świecie, nie jesteśmy w stanie odpowiedziec na pytanie czy i kiedy odbędzie się tegoroczna Pielgrzymka Przedszkolaków. Prosimy o śledzenie informacji na stronie lub o zapytania bezpośrednio na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ta sympatyczna inicjatywa pojawiła się bardzo spontanicznie w Roku Przedszkolaka 2008/2009 ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W porozumieniu z siostrami zakonnymi prowadzącymi przedszkola zdecydowaliśmy się na Pierwszą Pielgrzymkę Przedszkolaków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie w piątek przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. Pomysł tak się spodobał, że odtąd co roku w dniu modlitw za dzieci (w środę podczas nowenny przed uroczystością Bożego Miłosierdzia) dzieci z krakowskich i okolicznych przedszkoli spotykają się na modlitwie przed obrazem Jezu Ufam Tobie. Oprócz katechezy i modlitwy w kościele, dzieci zapraszane są do wspólnego śpiewania i zabawy przy polowym ołtarzu wraz z zespołem Promyczki Dobra.

W 2014 roku z okazji kanonizacji Jana Pawła II pielgrzymowaliśmy z dziećmi z Łagiewnik do Sanktuarium św. Jana Pawła II. W następnym roku, ze względów organizacyjnych, zmieniliśmy kierunek: rozpoczęliśmy pielgrzymkę w Sanktuarium św. Jana Pawła II i pielgrzymowaliśmy do Łagiewnik.

XIII PIELGRZYMKA PRZEDSZKOLAKÓW

  Program szczegółowy: 

od godz. 10:00  Quest „Apostołowie Miłosierdzia” teren Sanktuarium*

11:00 film Aureola „Święty Jan Paweł II” (15 min) - aula przy Bazylice I tura (BRAK MIEJSC)

11:30 Bazylika Bożego Miłosierdzia wspólna modlitwa Koronką

12:00 film Aureola „Św. Jan Paweł II”(15 min) aula przy Bazylice, II tura 

12:30 koncert Promyczków Dobra, Ołtarz Polowy

 

Zapraszamy serdecznie na trzynastą Pielgrzymkę Przedszkolaków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. W tym roku, po raz pierwszy proponujemy dzieciom udział w grze „Apostołowie Miłosierdzia” w formie questu. Mapę gry będzie można odebrać przy Auli św. Jana Pawła II przy Bazylice od godz. 10. Gra, w formie zagadek, które należy samodzielnie rozwiązać opowie dzieciom o osobach św. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II.

Odbędą się również dwa pokazy filmów „Św. Jan Paweł II” z serii Aureola w auli przy Bazylice. Ze względu na ograniczoną liczbę widowni należy zgłosić swój udział wcześniej pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przedszkola zostaną poinformowane na którą godzinę mają rezerwację pokazu (godz. 11 lub 12). Przy większej liczbie zgłoszeń rozważamy trzeci seans o godz. 12:20.

Najważniejszym wydarzeniem XIII Pielgrzymki Przedszkolaków będzie wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w Bazylice o godz. 11:30. Prosimy o wyznaczenie dzieci do mówienia wezwań.

Na zakończenie zapraszamy pod Ołtarz Polowy godz. 12:30, gdzie odbędzie się koncert Promyczków Dobra i wspólna zabawa na chwałę Panu Bogu.

* Quest „Apostołowie Miłosierdzia”

Mapę można odebrać od godz. 10 do godz. 11 przy wejściu do Auli św. Jana Pawła II przy Bazylice (wejście przy Kaplicy Wieczystej Adoracji). Gra powinna zająć maksymalnie 1 godzinę czasu. 


XII PIELGRZYMKA PRZEDSZKOLAKÓW

W wydarzeniu wzięło udział ponad 540 dzieci wraz z opiekunami.

Relacja w krakowskim Gościu Niedzielnym TUTAJ

 


II PIELGRZYMKA PRZEDSZKOLAKÓW

W dniu 9 kwietnia 2010 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbyła się po raz drugi Pielgrzymka Przedszkolaków organizowana przez Wydawnictwo "Promyczek", w czasie której dzieci z krakowskich przedszkoli wspólnie się modliły przed obrazem Jezusa Miłosiernego, oraz wspólnie się bawiły w czasie koncertu zespołu „Promyczki Dobra”.


 III PIELGRZYMKA PRZEDSZKOLAKÓW

Dziękujemy przedszkolakom oraz ich opiekunom za udział w III Pielgrzymce, która odbyła się 29 kwietnia 2011. Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przybyło około 400 dzieci z 9 przedszkoli z Krakowa i okolic. Prz pięknej, słonecznej pogodzie mali pielgrzymi wraz z zespołem Promyczki Dobra śpiewały i tańczyły na chwałę Panu Bogu.


VIII PIELGRZYMKA PRZEDSZKOLAKÓW

Za nami już ósme pielgrzymowanie do Sanktuariów św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia. W dniu 30 marca 2016 roku ponad 600 dzieci z Krakowa i okolic (Gołkowice Górne, Skawina, Brzesko) wspólnie modliło się Litanią do św. Jana Pawła II oraz Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zwieńczeniem pielgrzymki była zabawa i koncert Promyczków Dobra przy starym polowym ołtarzu. Wielką radością było patrzeć na roześmiane dziecięce buzie śpiewające głośno: Jezu, ufam Tobie… czy Aureola, aureola marzy nam się od przedszkola… Dodatkową atrakcją był konkurs układania z klocków wizerunków Apostołów Miłosierdzia. Zgodnie z ewangelicznym przekazem: „ostatni będą pierwszymi” główna nagroda, Klocki Edukacyjne AUREOLA powędrowały do Przedszkola Sióstr Miłosierdzia nr 2, któremu ułożenie zajęło najwięcej czasu. 


 9-tą Pielgrzymkę Przedszkolaków, odbyła się  w dniu 19 kwietnia 2017 roku.

Razem z Przedszkolakami modliliśmy się w Saknkuarium św. Jana Pawła II, później wspólnie przeszliśmy do Sanktuariumn Bożego Miłosierdzia.

Przedszkola prosiliśmy o:

1. Przygotowanie SERDUSZKA od przedszkola lub od każdej grupy (maksymalna wielkość 10 x 10 cm) z wypisaną intencją modlitewną odmawianą przez wybrane dziecko w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Prosimy także o przygotowanie małych serduszek (max 5 x 5 cm) z imionami dzieci, które biorą udział w pielgrzymce. Serduszka prosimy spiąć sznureczkiem lub agrafką, tak aby przypadkowo nie rozsypały się w transporcie i dały się łatwo i szybko przymocować do przygotowanej przez organizatora styropianowej tablicy.

2. Prosimy o nauczenie dzieci słów pieśni do św. Jana Pawła II 

Święty Janie Pawle Drugi
Przedszkolaki – jak świat długi –
Przez Maryję i przez Ciebie
Cześć oddają Bogu w niebie!

3. DZIECI MÓWIĄCE MODLITWY

Prosimy o wytypowanie przedstawicieli przedszkola do przeczytania/powiedzenia modlitw. Prosimy by dzieci były dobrze przygotowanie a modlitwy wypowiadały powoli z ładną dykcją.

-w Sanktuarium JP II - 1 dziecko do intencji jaką wybrało przedszkole

-w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia - ok. trójka dzieci do wezwań koronki – „Dla Jego bolesnej męki”

4. CHORĄGWIE, PROPORCE

Zachęcamy aby przedszkola przybyły z przygotowanymi przez siebie „znakami”- chorągwiami lub proporcami. Niech wspólne ich wykonanie będzie również elementem przygotowania dzieci do pielgrzymki.

5. PIOSENKI

W ramach przygotowań do pielgrzymki zachęcamy do zapoznania się z piosenkami oraz nową melodią Koronki do Bożego Miłosierdzia wraz z gestami.

Pani Fatimska

 

Przyjdź Panie ze swą łaską

 

Koronka do Bożego Miłosierdzia

 

Intencje do wyboru:

1. Za dzieci- zajęta (Przedszkole nr 7 S. Serafitek, Kraków)

2. Za rodziców/rodziny- zajęta (Przedszkole im. M.Kaworek, Kraków/ Przedszkole nr 42 S. Urszulanek, Kraków)

3. Za babcie i dziadziusiów - zajęta (Katolicka Szkoła Podstawowa im. Joanny Molli w Krakowie)

4. Za nauczycieli i wychowawców- zajęta (Przedszkole przy ZS w Waganowicach, Oddział Przedszkolny przy ZS w Wadoowicach)

5. Za kapłanów- zajęta (Przedszkole Parafialne nr 188, Kraków)

6. Za Papieża Franciszka- zajęta (Przedszkole Parafii Chrystusa Króla, Kraków)

7. Za Kościół - zajęta (Przedszkole Niepubliczne im, Św. Józefa w Woli Rzedzińskiej)

8. Za Polskę- zajęta (Przedszkole S. Urszulanek, Siersza)

9. Za chorych i cierpiących (Przedszkole Ochronka Zgr. SS BNP, Okulice)

10. Za smutnych - zajęta (Przedszkole Parafialne pw. bł. Karoliny Kózkównej w Mokrzyskach)

11. Za prześladowanych z powodu wiary

12. Za bezdomnych i biednych- zajęta (Przedszkole S. Sercanek, Kraków)

13. Za więźniów - zajęte (Przedszkole Niepubliczne Sióśtr Felicjanek, Kraków)

14. Za ludzi będących zniewolonym grzechem

15. Za zmarłych - zajęta (Przedszkole Niepubliczne im, Św. Józefa w Woli Rzedzińskiej)

16. Za kraje opętane wojną (Przedszkole S. Miłosierdzia, Krzeszowice)

17. Za pogan i nieznających Chrystusa

18. Za dusze cierpiące w czyśćcu