YouTube Facebook

W lutym 2019 ukaże się pierwszy polski komiks dla dzieci o objawieniach w Lourdes. Ciekawe dialogi, piękne ilustracje i dynamiczna narracja to doskonały sposób na zapoznanie młodych czytelników z historią św. Bernadety i jej „znajomości” z Maryją.Komiks wydawany jest we współpracy z Edycją Świętego Pawła. 

W Lourdes, 6 stycznia 2019 roku rozpoczął się Rok św. Bernadety. Obchody związane są ze 175. rocznicą urodzin i 140. rocznicą jej śmierci. 

Twórcy komiksu:

Michał Pawłowski- formą komiksową, debiutował w miesięczniku Promyczek Dobra. Czytelnikom dobrze jest znana seria o zasadach dobrego wychowania "Savoir vivre". Obecnie publikowany jest w czasopiśmie komiks promujący zdrowy tryb życia wśród dzieci pt. "Metamorfoza Franka". Autor scenariusza "Nieustraszony. Święty Tarsycjusz" (Wyd. KSJ, 2018) o patronie ministrantów. Członek Rady Programowej miesięcznika dla dzieci Mały Promyczek. Pasjonat górskich wędrówek, żagli, kajaków i obcowania z przyrodą. Ojciec czwórki dzieci. Mieszka w Krakowie.

Izabela Madeja-plastyczka, rysowniczka i ilustratorka pochodząca z Lubelszczyzny. Tworzy głównie dla młodych odbiorców, co pozwala jej pielęgnować swoją dorosłą (dziecięcą) wyobraźnię. Uwielbia ciekawe historie, baśnie i legendy. Jej prace znajdziecie głównie w publikacjach dla dzieci, ale nie tylko.

 

Patrona objęli: