YouTube Facebook

 

Tnasmisje można zobaczyć codzienie o godzinei 12:00 na naszym kanale YouTube

 

DZIĘKCZYNNO – BŁAGALNA MODLITWA Dzieci  JP2

Codziennie od 100-tniej rocznicy urodzin Karola Wojtyły do pierwszego objawienia Matki Bożej w Gietrzwałdzie tj. od 18.05.2020 do 27.06.2020 o godz. 12.00 ZAPRASZAMY DZIECI – do wspólnej modlitwy: DZIĘKCZYNNEJ za osobę i pontyfikat Jana Pawła II oraz BŁAGALNEJ o opiekę Matki Bożej i św. Jana Pawła II nad dziećmi. Modlitwa będzie transmitowana na kanale YT – Dzieci JP2. Można w niej uczestniczyć codzienne on-linę od 12.00 – 12.15. Dzieci, które nie mogą uczestniczyć w modlitwie w tym terminie będą mogły połączyć się przez YT i uczestniczyć w modlitwie w późniejszym czasie.  
 

W trakcie modlitwy dzieci z pomocą zespołu Promyczki Dobra:

- odśpiewają modlitwę południową: Wesel się Królowo miła, a po Zesłaniu Ducha Świętego Anioł Pański,

- wysłuchają krótkiego fragmentu nauczania św. Jana Pawła II i zachęcone krótkim wprowadzeniem przez ks. Andrzeja Mulkę nazywanego często przez dzieci Księdzem Promyczkiem,

- odmówią 10-tek różańca.

- Modlitwy zakończy wspólny śpiew pieśni – w maju ku czci Matki Bożej, a w czerwcu ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Biorąc pod uwagę że okres od 18.05 do 27.06 to 41 dni, dzieci odmówią wspólnie dwa różańce; jeden DZIĘKCZYNNY – za osobę i pontyfikat św. Jana Pawła II, a drugi BŁAGALNY, aby Matka Najświętsza i św. Jan Paweł II opiekowali się dziećmi oraz uprosili im łaskę częstej i pobożnie przyjmowanej Komunii Świętej. W 41 dniu tj. 27 czerwca odmówimy radosną cząstkę różańca w intencji całej społeczności Dzieci JP2 – wszystkich, którzy w różny sposób łączyli się z nami na modlitwie i wspierali to dzieło. Szczególnie będziemy polecać Siostrę Rozalię, ze Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek, która usilnie zabiegała, aby podjąć to dzieło 40 dni modlitwy.

 

W modlitwie można uczestniczyć na różne sposoby:

- anonimowo, łącząc się bezpośrednio lub w późniejszym terminie poprzez kanał YT i FB, nie podając swoich danych personalnych. Pod zamieszczonymi filmami można będzie umieszczać komentarze oraz udostępniać je na swoich profilach. Bardzo liczymy na współpracę duszpasterzy oraz katechetów i prosimy o zachęcanie dzieci do udziału w modlitwie.

- oficjalnie – zapisując się na listę osób tworzących wspólnotę DZIECI JP2, poprzez adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - podając swoje imię i nazwę miejscowości oraz określając rodzaj modlitwy w okresie od 18.05-27.06. Trzeba zaznaczyć czy to będzie codziennie 10-tek różańca, czy też większa lub mniejsza ilość modlitw – najbardziej zależy nam na modlitwie dzieci i całych rodzin – bardzo prosimy o określenie formy i rodzaju modlitwy. Ta lista zostanie zawieziona do Sanktuarium w Gietrzwałdzie i złożona na ołtarzu w czasie mszy św. 28.06. o godz. 11.00 , która będzie ofiarowana za wspólnotę DZIECI JP2.

- bezpośrednio – zgłaszając się wypełniając formularz zgłoszeniowy wpisując się na listę uczestników.

Lista będzie na bieżąco aktualizowana i pozwoli nam, aby w modlitwie on-line codziennie mogło  uczestniczyć od 5 do 15 dzieci.

Na przygotowanie do modlitwy trzeba się będzie zgłaszać osobiście w wyznaczonym dniu o godz. 11.00 w siedzibie wydawnictwa PROMYCZEK w Nowym Sączu, przy Placu Kolegiackim 4. Przygotowanie wraz z transmisją potrwa od godz. 11.00 do 12.30. Mamy nadzieję, że uda się nam zgromadzić taką liczbę dzieci, że będzie możliwa codzienna transmisja na żywo.

Po wcześniejszym zgłoszeniu i uzgodnieniu telefonicznym  można się za nami będzie również łączyć on-line poprzez komunikatory Messenger i ZOOM.

Jesteśmy również otwarci na inne formy współpracy np. gdyby duszpasterze lub katecheci chcieli przeprowadzić transmisję modlitwy on-line ze swojej parafii i ze swoją wspólnotą dzieci. W takiej sytuacji prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (696 458 279 – ks. Andrzej Mulka) lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Społeczność DZIECI JP2

– uczestnicząca w DZIĘKCZYNNO-BŁAGALNEJ MODLITWIE

w dniach od 18 maja do 27 czerwca 2020 roku

18.05 - PONIEDZIAŁEK - Tajemnica I - ZWIASTOWANIE

Wioletta i Pawła z dziećmi: Karoliną, Joasią, Dominikiem i Michałem z Nowego Sącza

Krystian, Kasia, Agnieszka, Zosia i Ks. Andrzej  z Nowego Sącza oraz Ks. Bogusław z Niskowej

 

19.05 – WTOREK - Tajemnica II – NAWIEDZIENIE

Rodzina Adama i Bernadety z Wiktorią i Łucją z Ubiadu oraz Ewelina, Paulina i Angelika z Nowego Sącza

 

20.05 – ŚRODA - Tajemnica III – NARODZENIE

Julka, Natalia, Amelka i Asia z Nowego Sącza

 

21.05 – CZWARTEK - Tajemnica IV – OFIAROWANIE

Rodzina pani Małgosi z Justyną, Asią

Oraz Zosia z Barcic, Wiktoria z Łącka i Dominika z Nowego Sącza

 

22.05 – PIĄTEK - Tajemnica V – ZNALEZIENIE

Rodzina Marii i Antoniego z Justyną, Szymonem i Karoliną z Tylmanowej, Zuzia, Gabrysia i Martyna z Nowego Sącza oraz ks. Bogusław

 

23.05 – SOBOTA - Tajemnica I – MODLITWA W OGROJCU

Rodzina Katarzyny i Witolda z Julią, Antoniną, Zosią i Tymkiem z Podola Górowej

 

24.05 – NIEDZIELA - Tajemnica II – BICZOWANIE

Rodzina Rarbary i Patryka z Symonem i Piotrem z Królowej Polskiej oraz Iga i Kasia z Nowego Sącza

 

25.05 – PONIEDZIAŁEK - Tajemnica III – CIERNIEM UKORONOWANIE

Rodzina Urszuli i Jakuba z Kasią, Piotrusiem i Hanią oraz Kasia, Karolina i Asia z Nowego Sącza

 

26.05 – WTOREK - Tajemnica IV – DROGA KRZYŻOWA

Krystyna z Ewą, Zosią i Helenką z Nawojowej

Ewel i Angelika z Nowego Sącza

Polecane produkty Wydawnictwa PROMYCZEK