YouTube Facebook

Dnia 1 grudnia 2016 roku w Bazylice Kolegiackiej św. Małgorzaty w Nowym Sączu o godz. 11:00 pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża rozpocznie się uroczysta Msza święta dziękczynna za 25 lat miesięcznika dla dzieci Promyczek Dobra. Druga część uroczystości jubileuszowych odbędzie się bezpośrednio po mszy w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” przy ul. Długosza 23 w Nowym Sączu. Jubileusz będzie czasem na podsumowanie 25-letniej działalności oraz podziękowaniem dla osób, które bezpośrednio i pośrednio przyczyniły się do sukcesu "Promyczka". Dyrektor Wydawnictwa, ks. Andrzej Mulka zapowiada również ujawnienie rąbka tajemnicy związanej z prowadzonymi przez wydawnictwo pracami nad „projektem” skierowanym głównie do dzieci przedszkolnych.

Miesięcznik wydawany jest nieprzerwanie już od 25 lat przez Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK z siedzibą w Nowym Sączu. Redaktorem naczelnym jest ks. Andrzej Mulka,a w pracę nad miesięcznikiem zaangażowane jest spore grono wolontariuszy- nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, pedagodzy, pracownicy ośrodków kultury oraz osoby duchowne: Sylwia Hyży, Marta Gródek- Piotrowska, Milenia Małecka- Rogal, Sylwia Biernat- Krawczyk, Anna Kosowska-Zgrzeblak, Sabina Groń, ks. Paweł Kochaniewicz, Bogumiła Chmielowska, Piotr Olesiak oraz Katarzyna Pawłowska. Kształ plastyczny nadaje Anna Panecka.

Pierwszy numer miesięcznika ukazał się 1 grudnia 1991 roku w formacie B5, natomiast od 2007 roku miesięcznik powiększył swoje rozmiary do formatu A4 jak również objętość z 20 do 28 stron. W czasie tych 25 lat winieta wraz z logotypem zmieniała się 4 krotnie. W 2006 r. po raz pierwszy w miesięczniku ukazała się postać chłopca, z bujną słoneczną fryzurą- Promyczkiem. Pierwszego Promyczka narysował Jacek Pasternak, kolejne modyfikacje w postaci wprowadziła Jadwiga Żelazny. Obecnie nakład miesięcznika wynosi 20 000 egz., co sprawia, że Promyczek Dobra jest jednym z najchętniej czytanych miesięczników katolickich w Polsce i zagranicą.

 

Polecane produkty Wydawnictwa PROMYCZEK